Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka łączył naukę z zabawą . Chociaż w tym dniu nie było tradycyjnych lekcji w ławkach, to nie zabrakło okazji, aby zgłębić wiedzę. Dzień rozpoczęliśmy od prelekcji zachęcającej do zainteresowania nauką, nowinkami technicznymi i tym, co kryje Ziemia, którą wygłosił prof. AGH w Krakowie p. Kazimierz Furmanik. Możemy z dumą pochwalić się, że p. K. Furmanik jest absolwentem naszej szkoły, zawsze o nas pamięta i chętnie spotyka się z naszymi uczniami.

Następnie udaliśmy się do pobliskiego Dębnika, gdzie mogliśmy zobaczyć  kamieniołom i dowiedzieć się o sposobach wydobywania złóż. Wiele ciekawostek o obróbce marmuru dębnickiego pozyskaliśmy  w zakładzie kamieniarskim państwa  Cekierów. Kiełbaski z grilla, słodkości i wesoła zabawa  oraz wspaniała pogoda towarzyszyły nam tego dnia.

Wszystko to odbyło się dzięki projektowi Stowarzyszenia  Przyjaciół Dębnika –„Tradycje Dębnika w marmurze zamknięte” (projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice). Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu, a przede wszystkim pani prezes  Helenie Cekierze oraz  p. Grzegorzowi Cekierze za zaproszenie, serdeczne przyjęcie, wspaniałą gościnę, ciepła atmosferę. Projekt podsumowaliśmy konkursem wiedzowym  i plastycznym. Na zwycięzców czekały miłe niespodzianki ufundowane przez Stowarzyszenie Wsi Dębnik, które zostały wręczone w czasie Pikniku Rodzinnego w Paczółtowicach.
dodano 2017-06-21 21:43:59

© SP Paczółtowice 2016