Gminny Konkurs Ortograficzny klasa I-III

"Mądrość jest jedyną wartością ,która  nie dewaluuje się."
  SOKRATES                                                                                                          

                                                                                                           

       

ZMAGANIA ORTOGRAFICZNEJ CORRIDY W PACZÓŁTOWICACH  

Wiosna buchnęła swoim powiewem ciepła i na dobre zagościła dookoła.

 W Paczółtowicach ta pora roku jest szczególnie piękna i ma swój urok. By zakosztować jej klimatu i nieco sprawdzić swój stan umysłu, dnia 29 marca 2017 roku zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły Gminny Konkurs Ortograficzny klas I-III „Corrida Ortograficzna”.

Od rana przedstawiciele klasy III witali przybyłych do szkoły gości. Goście to ważni, bo Szkolni Mistrzowie i Wicemistrzowie  Ortograficzni wraz z opiekunami.

Punktualnie o godzinie 9.00 Pani Dyrektor Teresa Mikołajska  powitała przybyłych gości. Jeszcze tylko sprawdzenie nienaruszalności kopert z dyktandami, losowanie jednej z nich i  zaczynamy… Tekst  tegorocznego dyktanda dotyczył zaginięcia księżniczki Helenki.

Drugą część konkursu stanowiło rozwiązywanie kart pracy, na które składały się zagadki, uzupełnianka i rebusy ortograficzne.  

Długopisy rozgrzane do czerwoności. Wreszcie koniec. Niecierpliwe oczekiwanie na wyniki konkursu przy soczku, pysznych drożdżówkach  i ciastach upieczonych przez nasze panie kucharki i  mamy z klasy III z Paczółtowic.

Poziom konkursu był bardzo wyrównany.

Mistrzem „Corridy Ortograficznej” został

Konrad Dulowski ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach

 

Wicemistrzami zostali:

Daniel Łabuzek ze Szkoły Podstawowej w Miękini

Adrianna Kurdziel  ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach.

 

Wyróżnienia otrzymały:

Gabriela Dziuba z Zespołu Placówek Oświatowych  w Woli Filipowskiej                                                                                                                                                                         Natalia Liburska  ze Szkoły Podstawowej w Paczółtowicach

Tu nikt nie był przegranym, tu przybyli sami mistrzowie, dlatego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział  i książeczkę. Gościem honorowym była Pani  Irena Godyń- przedstawicielka Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Krzeszowicach, która wręczyła dyplomy i nagrody.  Serdecznie dziękujemy Radzie Miejskiej  za patronat honorowy nad konkursem i ufundowanie nagród. Podziękowania dla, jak zwykle niezawodnych, rodziców dzieci z klasy III i pracowników kuchni za ufundowanie i przygotowanie pysznego poczęstunku.  Do zobaczenia za rok. Nasza szkoła będzie Was oczekiwała z niecierpliwością.

 

Zapraszamy!!!

Koordynator Konkursu                                                        
Agata Januszewska


dodano 2017-04-27 13:52:07

© SP Paczółtowice 2016