Dzień Patrona

W Dniu  Korczaka hasłem przewodnim była książka. Janusz Korczak pisał o dzieciach i dla dzieci. W naszej szkolnej bibliotece realizujemy wiele projektów popularyzujacych czytelnictwo, tak więc spotkanie z Panią Anną Lutosławską, jej opowieścią o książkach i nie tylko, zachęciło wszystkich do przyjażni  z książką. Nie zabrakło występu artystycznego, którego bohaterem był sam Korczak- jego zycie i twórczość. Maluchy w koronach na głowie przypominały wszystkim o królu Maciusiu.

Anna Lutosławska -Jaworska – aktorka teatralna i filmowa, reżyser, wykładowca akademicki, pisarka. Aktorstwo, fotografia, malarstwem i twórczością literacką to niezwykłe pasje Pani Anny. Jest autorką książek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Pani Anna Lutosławska znana z działalności społecznej i charytatywnej, wspaniale łączy aktywność zawodową z wieloma pasjami.

Spotkanie z Panią Anną było dla nas niezwykłym przeżyciem, dostarczyło niepowtarzalnych wrażeń.  Z wielka radością wysłuchaliśmy prelekcji „Jak powstaje książka”, mogliśmy zadawać pytania, a otwartość, poczucie humoru i wielke serce naszego gościa sprawiły, że czas upłynął w rodzinnej atmosferze. 
W spotkaniu towarzyszyli nam: p. Maria Ostrowska i i mąż p. Anny p. Michał Jaworski.

dodano 2016-09-23 20:10:00

© SP Paczółtowice 2016